KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177114
nr 1417 7114
John Emanuel Malm
(f. 1900), Sverige
Oljemålning, Stadsgården mot Gamla Stan, Signerad. Olja på duk, 16x24 cm, yttermått inklusive ram: 27x35 cm
John Emanuel Malm, svensk bildkonstnär född 1900.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:26:53
100 kr
200 kr